Čapci na Světu Knihy 2019

Vloženo: 5.6.2019 | Autor: Celko | Zobrazeno: 464x
Jmenovat se po velikánech literatury a knižních ilustrací a nenavštívit největší knižní veletrh u nás?! Právě proto 1. až 3. ročník Gymnázia bratří Čapků navštívil v pátek 10. května Svět knihy. Žáci mohli halasně podpořit i svého učitele literatury Mgr. Pavla Brycze. Ten v rámci besedy „Jak se dělá kniha“ edice Pikola pokřtil novou upírskou komedii pro děti: Schovej se, kdo můžeš. A že bylo zvláště prváky slyšet! Scenárista Marek Epstein – tvůrce mimo jiné filmu Anděl Páně 2 – pochvalně bručel, že si příště také přivede na představení vlastní knihy tak oddané publikum. Žáci se pak seznámili s širokou nabídkou titulů na všech stáncích a, kdoví, možná obohatili svou knihovničku o současné špičky literatury. Bylo z čeho vybírat! Vždyť letošní veletrh navštívili i dva nobelisti: Maria Vargas Llosa a Herta Müller.