Projekt "Nebojte se vědy"

Vloženo: 19.12.2018 | Autor: Celko | Zobrazeno: 425x
Již několikátým rokem se naše škola zapojuje do vzdělávacího projektu Nebojte se vědy, v rámci kterého přicházejí vědečtí pracovníci z AVČR seznámit žáky se zajímavými výzkumnými projekty, na nichž pracují. Jedna takováto přednáška se uskutečnila 19.11.2018 pro třídu 3.G. Tématem byl: VÝVOJ NOVÉHO LÉKU – z laboratoře do lékárny aneb polymerní „trójské koně“ v protinádorové terapii, která popsala fáze vývoje nového léku (a objasnila nám, proč je cesta k uživateli tak zdlouhavá), objasnila mnohé metody léčby nádorových onemocnění a nastínila nové možnosti léčby mnoha druhů rakovin pomocí syntetických polymerů. Přednáška byla velmi zajímavá, pro žáky pochopitelná a skýtala do budoucnosti naději v šetrnější a účinnější léčebné metody pro léčbu nádorových onemocnění.