Den latiny

Vloženo: 22.1.2018 | Autor: Celko | Zobrazeno: 799x
Naši žáci 1. a 2. ročníku gymnázia a několik zájemců z vyšších ročníků se vypravilo na akci věnovanou předmětu, který v naší republice není zrovna nejběžnější – vyrazili totiž na Den latiny. Tato akce spočívá v předložení široké nabídky přednášek na mnoho různých témat týkajících se latiny nebo antické kultury a vzdělanosti. Přednášející ve svém oboru patří mezi špičky. Žáci si tak mohli vybrat například přednášku o tom, jak Římané ve své době latinu vyslovovali, přednášku o elektronických slovnících a počítačových programech usnadňujících studium latiny nebo o římském právu. Den latiny se konal v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, a tak se žáci na vlastní kůži seznámili s akademickým prostředím, které se za pár let možná stane tak říkajíc jejich druhým domovem.