Studentské volby 2017

Vloženo: 5.10.2017 | Autor: Celko | Zobrazeno: 857x
Ve dnech 3.10. a 4.10.2017 proběhly studentské volby na Gymnáziu bratří Čapků a Prvním českém soukromém středním odborném učilišti. Voleb se zúčastnilo dohromady 51 žáků, z toho jeden hlas byl neplatný. Volební účast byla znatelně vyšší u žáků gymnázia než u žáků učiliště. A zde jsou výsledky: na prvním místě se s šestnácti hlasy umístila Česká pirátská strana. Těsně za nimi skončila TOP 09 se třinácti hlasy. Třetí místo obsadila Strana zelených s osmi hlasy. Dále se umístilo hnutí ANO 2011 se třemi hlasy, za nimi ODS, Strana svobodných občanů, Unie H.A.V.E.L 17, Rozumní, KSČM, Řád národa – Vlastenecká unie a Starostové a nezávislí. V rámci celorepublikových studentských voleb jednoznačně vyhrála Česká pirátská strana, následovaná Stranou zelených a TOP 09. Volby na naší školy byly zaznamenány také ve zprávách TV PRAHA. Reportáž můžete sledovat na http://prahatv.eu/zpravy v sekci Studentské volby vyjádřily názory mladých.