V čem se lišíme

Vloženo: 10.10.2014 | Autor: Celko | Zobrazeno: 11821x

Proč byste si měli vybrat právě naší školu a co děláme jinak?

Nízký počet žáků ve třídách - naše třídy čítají okolo 20 žáků, což nám umožňuje věnovat se žákům individuálně a příhlédnout i k jejich specifickým potřebám. Naše práce je tedy efektivnější a má příznivější dopad na rozvoj všech požadovaných kompetencí jakož i na psychiku žáků. Máme tak i větší možnost vybudovat jednotný kolektiv s otevřenou, přátelskou a pracovní atmosférou.

Rodinné prostředí - budova školy pochází z roku 1895 a je zasazena do prostředí staré Hostivaře, v blízkosti hostivařského lesoparku. Interiér školy je výrazný rodinou atmosférou, kterou dokresluje výzdoba obrazy PhDr. Václava Andrleho Csc.

Studijní stáž pro 2. a 3. ročník - během maturitních zkoušek ostatní žáci nemají "volno", ale absolvují týdenní studijní stáž v různých institucích (Magistrát hl. města Prahy, Památník Karla Čapka, aj.) a tím své teoretické znalosti a vědomosti mohou vyzkoušet v každodenním životě. Tato stáž je u absolventů velmi kladně přijímána na trhu práce, neboť si z doby svého studia již měli možnost osvojit některé pracovní návyky. Některé instituce si tímto způsobem vyhlíží i případnou budoucí pracovní sílu z řad našich žáků.

Zapojení do úspěšných projektů - studium na naší škole není jen o sezení v lavicích, ale také o zapojení do školních, ale i celorepublikových a evropských projektů jako jsou: Čapkovské čtení - každoroční oblíbený literárně-dramatický školní projekt, Jeden svět na školách - úspěšný společenskovědní projekt organizace Člověk v tísni, Comenius - evropský projekt na podporu bourání jazykových a kulturních bariér.

Velký výběr zajímavých odpoledních seminářů - jednou z devíz naší školy je velký výběr odpoledních seminářů, které vedou nejen naši pedagogové, ale i odborníci z oboru či praxe. V nabídce naleznete předměty jako: Průvodcovství, Dějiny a teorie filmu, Výtvarná praktika, Tvůrčí psaní, Seminář z matematiky a Religionistika.

Integrace několika škol - pod jednou střechou zde naleznete nejen Gymnázium bratří Čapků, ale také První české soukromé střední odborné učiliště. To umožňuje našim žákům větší průnik teoretických znalostí směrem do praxe, ale také mnoho výhod, které řemeslná práce jejich spolužáků přináší.